حساب و کتاب

به­ترین تیلبغات آن است که مفهوم را کامل منتقل کند. در عوض بدترین نوع تبلیغات آن است که اصلا نتواند مفهوم را منتقل کند. یعنی چندین و چند لفظ و تصویر منتقل شود، اما مفهوم خیر. و می­شود گفت که تبلیغات ما، همه از نوع بدترین آن است. خب این هم مهارتی است دیگر... بر باد دادن این همه مفاهیم!!

آن قدر سخنان عجیب مقام معظم رهبری در رابطه با 9 دی به گوشمان خورده است که همه حفظ شده­ایم. همه­چیز منتقل شده است، الا مفهوم!!! می­گویید نه، به داوری­هامان توجه کنید. همه شنیدیم که حضرت آقا درباره همین روز چه فرمودند، اما ترتیب اثر نمی­دهیم. این سخن چند رکن دارد که ما به آن­ها بی­تفاوتیم.

اولین رکن این سخن، مردم هستند. واقعا ما برای مردم، تره خرد می­کنیم؟ در حرف آری، اما در عمل چطور؟ وقتی سخن از فتنه 88 می­شود، پای بسیاری از چیزهای نه چندان با اهمیت، قبل از مردم به میان می­آید. در نظر اغلب ما، مردم ناظر ساکت و آرامی هستند که کار خاصی از دستشان برنمی­آید. فکر می­کنیم که فتنه را ما جمع کرده­ایم و یا حداقل بخش بزرگی از کار را ما انجام داده­ایم. رکن دوم این سخن، دست قدرت الهی است. این لفظ نیز بسیار دست­مالی شده و از محتوا خالی گردیده است. روزی چندبار این کلمه را بر زبان می­آوریم، ولی وقتی به تصمیم­گیری می­رسیم همه­ی حرف­ها را فراموش می­کنیم. در تصمیماتمان برای همه حساب باز می­کنیم، الا خدا. از صدای آمریکا و بی­بی­سی چندصد برابر خدا حساب می­بریم. سومین رکن، شباهتش با انقلاب آسلامی است. پدیده­ای که به شدت نزد ما مظلوم است و ما کوششی برای شناخت آن نمی­کنیم. خیال می­کنیم که انقلاب را شناخته­ایم ولی تلاشی نمی­کنیم تا نظر خود را با نقطه نظرات حضرت امام (ره) و حضرت آقا تطبیق بدهیم. اصلا نظرات ایشان را خوب بررسی کرده­ایم تا بدانیم نظر ما درست است یا نه؟ بررسی نمی­کنیم و خیال می­کنیم که ما پیرو ولایتیم. با این حالمان، سریع قضاوت هم می­کنیم!!! دیگر معلوم است که آن داوری چه از آب درمی­آید. چند مبحث مهم دیگر هم هست که فعلا از آن می­گذریم.

روز قیامت هیچ­جا پایمان به اندازه ولایت گیر نخواهد بود. و ما نه حسابی داریم و نه کتابی... دست به رسن آسمان داریم؟

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 6 دی 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()