تبسم

http://img.tebyan.net/big/1389/01/2032493745143111233207981036152251213150136.jpg

در منطقه عملیاتی والفجر 8 به عنوان بهیار در اورژانس بهداری لشکر امام حسین (ع) انجام وظیفه می کردم . دو سه روزی از عملیات سنگین و نبرد شدید تصرف فاو سپری شده بود . آن شهید بزرگوار دکتر کرباسی به عنوان پزشک اورژانس مشغول به خدمت بودند .
 آتش دشمن به قدری سنگین بود که زمین  منطقه عملیاتی یک لحظه از اصابت گلوله های توپ و خمپاره در امان  نبود و در این مدت بچه ها اصلا استراحتی نداشتند و مرتبا مشغول سرویس دهی به مجروحین بودند .
من به یکی از تخت های اورژانس تکیه داده بودم و از فرط خستگی و بیخوابی رمقی نداشتم و چهره ام گرفته شده بود ، ناگهان متوجه شدم کسی با دست آرام روی شانه ام می زند ، ایشان دکتر کرباسی بودند  به صورت من خیره شدند و گفتند : چرا گرفته ای و نمی خندی ؟ به خود آمدم و گفتم : دکتر ، خنده ام نمی آید . گفتند : چرا خنده ات نمی آید ؟ گفتم : دلیلی  برای خندیدن نمی بینم ، دکتر تبسمی کرد . و گفت : اشتباه می کنی برادر ، البته جاهایی هست که انسان برای خنده دلیل منطقی ندارد و خنده غفلت می کند و ظاهری شاد دارد ، اما زمانی که بینش و شناخت پیدا کردی و فهمیدی که از کجا و برای چه آمده ای و هدف را روشن دیدی آن موقع تبسم به لبانت می آید و شاد می گردی و آنوقت است که می توانی به مجروحین خدمت بیشتری بکنی ؛ سپس دوباره با دست روی دوش من زد و گفت : یا الله بخند و کارت را شروع کن و رفت . این کلام به قدری برای بنده مفید بود که حس کردم نسبت به وظیفه ام غافل بودم و الان به واقعت نزدیک شده ام ، سخن ایشان با آن لحن گرم مرا به خود آورد و انگار غبار خستگی و گرفتگی را از تنم زدود .
دکتر کرباسی چند روز بعد در همین عملیات به شهادت رسید .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

جشن تولد آسمانی!

alt

انقلاب تازه پیروز شده بود . انتقال پیام اصلی انقلاب در گرو حضور «هنر» در عرصه جامعه بود. آن زمان، دیوار نویسی، رسانه ای بود بس پر مخاطب و گروهک های نفاق شعار های پرطمطراق خود را از دیوار ها بر دل ها می نشاندند!

 هر کوی و برزنی و دیواری!، شعاری بود نقش بسته بر دلی، تا شاید عقل را از فطرت پاک جوانانی که «خمینی» آنها را بیدار کرده بود ؛ برباید!.


اما آن جوانان «امام» شان را به «دل» کرده بودند تا هر شعاری در «دل » شان خانه نکند.

«حمید» را شوری به «سر» و دلی در «قلم» بود. آن روزها ، او، ایمانش را در ورای دیوار های خشتی و آجری شهرش می جست. عشق به امام و انقلاب از لابلای انگشتانش بر دیوارها نقش می بست.

جنگ و یورش خون آشام بعثی آغاز شده بود و این بار «حمید» عاشقی را با یاری «امامش » معنا می کرد. . .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

عمامه‌ را تکه تکه کرد و به پانسمان مجروحان پرداخت

http://www.ravi8.com/image/RWPS/PhotoGallery/fgbn.jpg

در هشت سال دفاع مقدس، چه پیشانی های متبرکی و چه قامت های رشیدی و چه دیدگان منوری فدا شدند تا عشق حسین(ع) زنده بماند و در این میان خوزستان قهرمان، پرچمدار این جانبازی ها بود و حقیقتاً دین خود را به اسلام ادا کرد و نخل های بی سر و گلگون کفنان روحانی خوزستان گواه بر این مدعا هستند و شاهد زنده آنها مجاهد همیشه بیدار و با بصیرت آیت الله موسوی جزایری است. آن زمان که از آسمان و زمین آتش زبانه می کشید که حتی نخل ها از بی پناهی سرهایشان از تن جدا می شد و فرمان آتش زدن باغ صداقت از طرف دیو سیرتان صادر شده بود یکباره ندای ملکوتی از حنجره هزاران عمّار برخاست و نیلوفرهای عاشق قد کشیدند و با قیامشان قیامت به پا کردند. این حکایت روحانیان و طلاب شهید و ایثارگر بود.

 آنچه در پی می آید شمه ای از کتاب گوهرهای شب چراغ ویژه شهدای روحانی استان خوزستان تألیف عیسی خلیلی است. . .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 31 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

حسرت وقت نداشتن

حسرت وقت نداشتن

گفتند مطلبی راجع به هفته دفاع مقدس و شهادت امام صادق بنویس! واکنش من حیرت بود!! آخه من ... ولی قبول کردم. بالاخره همیشه راه­هایی برای فرار کردن از زیر بار هست!

هیچ راه فراری نبود. چیزی به فکرم نرسید. این بود که دست نیاز به سوی کسی دراز کردم که سری در معارف داشت، آن هم معارف قرآن. پاسخ او بسیار شگفت انگیز بود: «همین! پیشنهاد می کنم مطلبی بنویس که هم در رابطه با دفاع مقدس باشد، هم امام صادق (ع)، و هم بازگشایی مدارس.»!! باور کردنی نبود. ولی وقتی نشستم و او صحبت کرد، تازه فهمیدم که مطلب چقدر جدی است. مطلبی در مورد دفاع مقدس، امام صادق (ع) و هم بازگشایی مدارس. آن هم نه چون اکثر مطالبی که با چسب به هم بچسبانند و حتی دو دقیقه هم دوام نیاورد. مطلبی که واقعا به هرسه مربوط است. او توضیح داد و من هم گوش کردم. چقدر زیبا بود. اگر آدم اهلی به جای من نشسته بود، حتما پرواز می کرد.

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 28 شهریور 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

رهبر انقلاب در دیدار شركت‌كنندگان در مجمع جهانی اهل‌بیت(ع)

حركت‌های عظیم اسلامی اخیر مقدمه تحول بزرگ‌تر و حاكمیت اسلام/ مراقب تهدیدها از جمله اختلاف شیعه سنی باشید

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی سه‌شنبه شب در دیدار علما، نخبگان و روشنفكران شركت كننده در پنجمین مجمع عمومی جهانی اهل بیت علیهم السلام و همچنین نمایندگان فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در كشورهای مختلف، ضمن بیان ظرفیت های پیروان اهل بیت علیهم السلام و همچنین تهدیدهای پیش‌روی جهان تشیع و امت اسلامی، تأكید كردند: حركت‌های عظیم اسلامی اخیر در دنیای اسلام، مقدمه تحولی بزرگ‌تر و حاكمیت اسلام است و موضع پیروان اهل بیت علیهم السلام، حمایت از این حركت های اسلامی است.

رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار كه در تالار آئینه حرم مطهر امام رضا علیه السلام در مشهد مقدس برگزار شد، در بیان ظرفیت ها و امتیازات مکتب اهل بیت علیهم السلام خاطر نشان كردند: اولین ملت و كشوری كه توانست نظام مبتنی بر اسلام و قرآن را به‌وجود آورد، یك ملت و كشور پیرو اهل بیت علیهم السلام بود.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: امروز جوانان كشورهای اسلامی برای رسیدن به آمال و آرزوهای خود، به‌جای مكاتب مادی متوجه تعالیم اسلامی شده اند و این افتخار به بركت حركت ملت ایران به‌وجود آمده است.

ایشان حركت های اسلامی اخیر در مصر، تونس، لیبی، بحرین و یمن را از الطاف الهی خواندند و خاطر نشان كردند: موضع ما حمایت از این حركت ها و تقویت آنها است و امیدواریم این حركت های اسلامی منجر به قطع كامل سلطه دشمنان اصلی یعنی صهیونیست ها و آمریكا شود. . .

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 24 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

تبی که قصد فروکش ندارد!


مدیر گروه فیلم‌های تلویزیونی شبكه اول سیما از تولید حدود 500 تله فیلم در سال 91 خبر داد و گفت: از این تعداد، تا به حال، 20 فیلم تولید شده است و مابقی نیز در دستور كار قرار دارد.


تبی که قصد فروکش ندارد!

اگر پای صحبت سینماگران به خصوص در این ایام مصادف با روز ملی سینما بنشینید حتماً در میان درددل‌هاشان گوشه و ‌کنایه‌ای درباره بلاهایی که سیما بر سر سینما آورده‌است خواهید شنید. اینکه سیما آنگونه که باید حمایت از سینما را در سه دهه گذشته از انقلاب در دستور کار نداشته‌است، اینکه تولیدات سینمایی هیچگاه فرصت پخش کاملا و بدون جرح و تعدیل از آنتن‌های رسانه ملی را نداشته است، اینکه سینما در میان برنامه‌های تحلیل تلویزیون مهجور بوده‌است و از همه این‌ها مهمتر اینکه تولیدات سطح پایین تلویزیون نه فقط سلیقه مخاطبان را پایین آورده‌است که میدان را برای ترک‌تازی زردسازان در سینما گسترانده‌است. این بخش آخر به خصوص مربوط به سیاست تولید «تله‌فیلم» در تلویزیون است که براساس آن شبکه‌های مختلف برای تأمین ظرفیت پخش تولیدات سینمایی مستقلاً عمل کرده و یک اثر 90 دقیقه‌ای را برای پخش براساس معیار‌ها و استانداردهای خود به سرانجام رسانده و روی آنتن بفرستند. این سیاست‌ اما در ادامه مسیر خود تبدیل به یک تب فراگیر شد و رقابت کمی تولیدات مختلف شبکه‌های سیما سقوط کیفی این آثار را به دنبال داشت و شد همان چه محور انتقادات و دلسوز‌ی‌های سینماگران شده‌است. اما این تب گویی قصد فروکش ندارد!

 . . .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

فارسی وان خشن می شود!


خشونت رسانه ای MEDIA VIOLENCE)) ، به معنای آن است که خشونت در محتویات رسانه ها مانند فیلم ها ، مطالب کلیپ ها و ... نمایان گردد که در سال های اخیر فیلم هایی ساخته شده اند که مملو از بار خشونت و قتل و خونریزی هستند و این امور (جنگ ، قتل و خونریزی) به امری عادی و لاینفک در فیلم ها تبدیل شده
فارسی وان

حدود سه سال از آغاز فعالیت شبکه ی "فارسی1" می گذرد ، این شبکه که پروژه ای بلند مدت را در سر می پروراند از ابتدای امر با هدف نابود سازی بنیان خانواده (فاز اول) آغاز به کار کرده و با ملایمت و ظرافت خاصی پیشروی نمود به طوری که اکثر نقشه های شوم این شبکه بدون واکاوی و اطلاع رسانی برنامه هایی بی خطر و بدیهی جلوه می کردند و اکنون با گذشت چند سال ، فارسی1 به تازگی وارد فاز جدید خود شده ، در این مرحله از پروژه که به "فاز خشونت" معروف است موسیقی و سریال هایی با محتوای انواع خشونت ها به نمایش گذاشته شده اند . البته آنچه که حائز اهمیت می باشد هدف از اجرای پروژه ی خشونت است ؛ در واقع هدف از اجرای این مرحله ، ایجاد خشونت های سمعی و بصری برای مخاطب است که نهایتا به رفتار فرد و در سطحی وسیع تر به جامعه لطمه ای جدی وارد می کند که در بلند مدت منجر به تفرقه و از هم گسیختگی کل جامعه می شود ، جامعه ای که با اتحاد خود سدی عظیم در برابر هجوم دشمنان ایجاد کرده است.

واژه خشونت (violence) از ریشه ی لاتینی زور (vis) گرفته شده است که در معنای کلی به هرگونه اِعمال زور گفته می شود اما در اینجا مقصود ما خشونت در رسانه یعنی خشونت رسانه ای می باشد ، خشونت رسانه ای MEDIA VIOLENCE)) ، به معنای آن است که خشونت در محتویات رسانه ها مانند فیلم ها ، مطالب کلیپ ها و ... نمایان گردد که در سال های اخیر فیلم هایی ساخته شده اند که مملو از بار خشونت و قتل و خونریزی هستند و این امور (جنگ ، قتل و خونریزی) به امری عادی و لاینفک در فیلم ها تبدیل شده و نکته ی حائز اهمیت آنکه ، سطح این خشونت ها به سرعت در حال افزایش بوده و از تنوع بالایی برخوردار گشته اما آنچه در رسانه آشکارتر است دو نوع مهم خشونت می باشد که عبارتند از: . . .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

فیس‌بوك ثروتمندتر از همیشه

درآمدهای فیس‌بوك در 6 ماه اول سال 2011، با دو برابر افزایش به 1.6 میلیارد دلار رسید.

حاشیه های فیس بوک برای چهره ها

به گزارش ایتنا از همكاران سیستم از آنجا كه فیس‌بوك هنوز وارد تالار اصلی بورس نشده است، الزامی برای انتشار عمومی گزارش‌های مالی‌اش ندارد و معمولاً هم این كار را انجام نمی‌دهد.

رویترز به نقل از یك منبع آگاه خبر داد كه كه سود خالص شركت در این 6 ماه به 500 میلیون دلار رسید. در حال حاضر ارزش فیس‌بوك در بازار دوم بورس با رشد قابل ملاحظه‌ای معادل 80 میلیارد دلار برآورد می‌شود.

فیس‌بوك اوایل سال 2012 وارد بورس نیویورك خواهد شد.

این در حالی‌ است كه هنوز هم مارك زوكربرگ به اینكه ورود شركت به تالار بورس به نفع شركت تمام خواهد شد، به دید تردید نگاه می‌كند؛ چرا كه سهامداران همواره برای خرید بخش‌هایی از گروه در بازار دوم مبالغ هنگفتی را پیشنهاد می‌دهند و زوكربرگ هیچ‌گاه برای اجرای برنامه‌های توسعه‌ای شركت به مشكلات مالی برخورد نكرده است.

بر اساس اسناد انتشار یافته از بانك گلدمن‌سش، فیس‌بوك در 9 ماه نخست سال 2010 به سود خالصی معادل 355 میلیون دلار دست یافت و اكنون آن را به 500 میلیون دلار سود خالص در 6 ماه رسانده است.

این شركت با 750 میلیون كاربر بزرگ‌ترین رقیب گوگل و یاهو در زمینه تبلیغات اینترنتی محسوب می‌شود.

در حال حاضر شركت گوگل با كسب 6.82 میلیارد دلار درآمد از تبلیغات در طی یك دوره سه ماهه، تمام شركت‌ها از جمله فیس‌بوك را در این بازار پشت سر گذاشته است. . .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

احیای مجدد سایت های مستهجن


سایت های مستهجن (Pornographic websites) درجریانی برنامه ‌ریزی شده و با استفاده از تاکتیک های جدید و ابتکاری ، مخاطب و به ویژه جوانان را جذب کرده و متاسفانه ازاین طریق توانسته اند تعداد زیادی مخاطب به ویژه در داخل کشور را جذب فعالیت های غیر اخلاقی کنند.


اینترنت-غیرمجاز

این روزها درمیان سایت ها و شبکه های اینترنتی مسئله ی ترویج بی بند و باری های اخلاقی به عنوان یک راهبرد غالب مورد توجه قرارگرفته و ظهورسایت های آنلاین "گفت و گوی با محور مسائل جنسی" در این فضا از جمله آخرین استراتژی های هجمه علیه اعتقادات جوانان به شمارمی آیند.

سایت های مستهجن (Pornographic websites) درجریانی برنامه ‌ریزی شده و با استفاده از تاکتیک های جدید و ابتکاری ، مخاطب و به ویژه جوانان را جذب کرده و متاسفانه ازاین طریق توانسته اند تعداد زیادی مخاطب به ویژه در داخل کشور را جذب فعالیت های غیر اخلاقی کنند .  

البته در این میان "مرکز بررسی جرایم رایانه ای سپاه" دو سال پیش ، با پشتکار و ظرافت وافری به بررسی و پیگیری این روند پرداخته و طیِ عملیاتی سایبری معروف به "پروژه ی گرداب" ، باعث شد تا بخش زیادی ازسایت های مبتذل و غیراخلاقی ، منهدم و برخی عوامل آن دستگیر شوند.

البته باید توجه داشت که علی رقم این عمل سپاه انتظار می رفت که این روند رو به کاهش گذارد لیکن در کمال ناباوری شاهد رشد روز افزون این قبیل سایت ها هستیم که ، تاسف این جریان زمانی وافر می شود که پرده از اعمال سران این جریان کنار زده شود . در واقع عمق فاجعه ی انجمن های آنلاین مبتذل زمانی مشخص می شود که بخش اصلی فعالیت این سایت ها به ترویج و القای باورهای بسیار زشت ، زننده و به دور از اخلاق انسانی اختصاص یافته است . . .

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 22 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

نسیم بیداری

نسیم بیداری (36)

 

آرام شدیم و کمی صحبت کردیم. خیلی نگذشته بود که سحری آوردند. جوجه با سفید، سیاه، نارنجی. یکی جوجه با دوغ، دیگری جوجه با نوشابه سیاه و آن یکی جوجه با نوشابه زرد. انصافا رنگش نارنجی است دیگر، کجای آن زرد است؟ عذای حضرتی هم بود که آقای بیگ­جانی زحمت تقسیمش را کشید. خوردند، اما نه همه را. در هر کوپه مقداری زیاد آمد. من زورم رسید بخورم اما بچه­ها، نه. منظورم از «من زورم...» این نیست که توانستم ته ظرف یکبار مصرف را سفید کنم. آخه نلیسیدمش. یعنی سفید رنگ نشد، بالاخره مقداری دانه­های سفید برنج می­ماند دیگر.

خیلی تا اذان نمانده بود. نماز صبح را در ایستگاهی بعد از سبزوار خواندیم. نماز خواندن که تمام شد، آمدیم بالا. خواب شروع شد برای اکثر بچه­ها. خیلی­هامان پیشوا بیدار شدیم، پیشوای ورامین. 11.30 بود که پیشوا را ترک کردیم، حدودا البته.

کم­کم همه بیدار شدند و وسائل را جمع کردند. ما هم کمک­شان کردیم، منظورم من و آقا حمید است. هدیه­ها را برداشتیم و به کوپه­ها رفتیم. ابتدا بیدارشان کردیم و سپس هدیه­ها را دادیم. در ادامه هم کمی حلالیت­طلبی و آرزوی سفری خوش و امیدواری برای تداوم جلسات در شهرک. از 5 شروع کردیم و به 2 ختم نمودیم. البته کوپه­ی 2 بیشتر تشکر بود و این حرف­ها. در هر کوپه عکس هم گرفتیم. ما ایستادیم، یعنی نشستیم و حمید محمودخانی عکس گرفت.

تهران که رسیدیم، هنوز 10 نشده بود و روزه­هایمان بدون مشکل باقی ماند، خدا را شکر. پیاده شدیم و بیرون آمدیم. همان ابتدا با آقای باقری و خمسه و مهرعلی خداحافظی کردیم. شدیم 21 نفر. یک مینی­بوس گرفتیم و تا پایین شاهین آمدیم. مجید آنجا پیاده شد. «خدا حافظ، خداحافظ...». ما نشسته و او ایستاده، ما در مینی بوس و او در خیابان. این طوری خداحافظی کردیم. آمدیم تا مسجد، خواسته­ی آقای عبداللهی بود. وسط راه به آقا حمید زنگ زده بود و سفارش کرده بود که بچه­ها را بیاورد. بچه­ها که آمدند، او با همه روبوسی کرد.

استقبال گرمی بود... . بعد آن هم همین زندگی تهرانی خودمان بود دیگر. آمدیم داخل و وضو گرفتیم. کوچک­ترها رفته و بزرگ­ترها مانده بودند. آمدیم دارالقرآن و نماز خواندیم . نماز خواندیم و ... خداحافظ.

خداخافظ همه­ی زائران علی ابن موسی الرضا(ع)... به امید دعوتی دیگر و ضیافتی دیگر... که دست بیفشانیم و سر ببازیم، ار او بخواند ما را...

 

یا حق

التماس دعا 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 20 شهریور 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

نسیم بیداری

نسیم بیداری (35)

 

در صحن جامع، مهدی و مجید اضافه شدند، به همراه حسن باقری. بیرون آمدیم و پس از سلام به امام(ع)، وارد فروشگاه شدیم.

نوشته شده در تاریخ شنبه 19 شهریور 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

نسیم بیداری

نسیم بیداری (34)

 

برگشتیم، پس از خواندن نماز در مسجد گوهرشاد. به حسینیه که رسیدیم چشممان به پرچم خورد؛ خیار، پنیر، گوجه. افطاری بود واقعا. زیاد و با دو جور نان نرم و خوشمزه. چای و شیر کاکائو هم بود. وسط کار بچه­ها آمدند.

نوشته شده در تاریخ جمعه 18 شهریور 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

امام خامنه ای: نگوئید انشاء الله گربه است!

 

همه كسانى كه اهل ظلمند، همه كسانى كه اهل تبعیضند، همه كسانى كه اهل زورگویى هستند و همه كسانى كه اهل چپاولگریند، طبعاً با این ملت میانه خوبى ندارند. البته بعضیها مى‌گویند و ترویج مى‌كنند كه ما توهّم مى‌كنیم كه علیهمان توطئه هست و دشمنى وجود دارد! خیلى خوب؛ كسانى كه دلشان مى‌خواهد چشم خودشان را روى هم بگذارند و بگویند ان‌شاءاللَّه گربه است، بگذارند؛ اما واقعیت كه عوض نمى‌شود.

وجود دشمن، با به خواب رفتن من و شما كه از بین نمى‌رود. اگر دشمن، كمین گرفته و منتظر فرصت است كه ضربه وارد كند، چه من و شما بدانیم، چه ندانیم؛ اگر به فرض خود را به ندانستن هم بزنیم، بالاخره دشمنى خودش را مى‌كند، چون دشمن است. با ندانستن ما، یا خود را به ندانستن زدن، دشمن از دشمنىِ خود دست برنمى‌دارد. افرادى مایلند اثبات كنند كه نخیر؛ ملت ایران هیچ دشمنى ندارد! كنار خانه خودتان بنشینید و به كار خودتان سرگرم باشید؛ خاطرتان هم جمع باشد كه همه جا امن و امان است! نه؛ این حرفها واقعیت ندارد.

26/9/1378خطبه های نماز جمعه/امام خامنه ای(مدظله العالی)

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

سخنان مشایی وار احمدی نژاد

یکی از آسیب های این روزهای حوزه سیاست ایران، مطرح کردن بحث های دینی، فلسفی، اعتقادی و کلامی از سوی برخی دولتمردان و نزدیکان جریان حاکم بر قوه مجریه بوده است...
مقدمه
احمدی نژاد

انتخابات سوم تیر 1384 برای بسیاری از دلسوزان انقلاب اسلامی و علاقه مندان آرمان های  امام راحل و مقام معظم رهبری این امید را به وجود آورد که دولتی بر مبنای  آرمان خواهی و ارزش های اصیل انقلابی بر سر کار  خواهد آمد  و بسیاری از انتظارات به حق این دلسوزان در نحوه اداره کشور برآورده خواهد شد. بارقه های امید با سیاست خارجی عزتمندانه و طرح های ابتکاری مانند هدفمندی یارانه ها و مسکن مهر پدید آمد. اما متاسفانه گویا به تدریج و به ویژه پس از آغاز به کار دولت دهم، آسیب های جدی و حاشیه ها عملکرد دولت را تحت تاثیر قرار می دهد.

یکی از آسیب های این روزهای حوزه سیاست ایران، مطرح کردن بحث های دینی، فلسفی، اعتقادی و کلامی از سوی برخی دولتمردان و نزدیکان جریان حاکم بر قوه مجریه بوده است.  اگر در ماه های  گذشته جناب آقای اسفندیار رحیم مشائی به عنوان نظریه پرداز فرهنگی دولت ،مباحثی را درباره حرمت و حلیت موسیقی، توانایی و ناتوانی انبیا در مدیریت جهان و یا لزوم معرفی مکتب ایرانی  به عنوان بدیل نظری در حوزه فرهنگی و ترویج اسلام ایرانی مطرح می نمود ، اما علیرغم سکوت ظاهری وی، نظریات و باورهای او به طرق مختلف از سوی دست اندرکاران و ابستگان دولت به انحای مختلف بروز و ظهور کرده است. . .


نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 شهریور 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

نسیم بیداری

نسیم بیداری (33)

 

از3 گذشته بود که آمدند. 4 سحری داده شد . قورمه­سبزی با برنج، که البته سبزی نداشت! به قول آقا حمید لوبیاپلو بود.

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 17 شهریور 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات