کتاب­ها وشخصیت­های موثر بر نویسندگان

کتاب­ها وشخصیت­های موثر بر نویسندگان (3)

 

وی. اس. نایپل

ویدیادهار سوراجپراساد نایپل در چاگواناس ترینیداد به دنیا آمد. این مصاحبه در سال 1994 انجام شده است. دو منبع ادبی در اولین رمانش، خیابان میگل، الهام­بخش او بوده­اند: داستان­های پدرش و یک رمان پیکارسک اسپانیایی با عنوان لاتز اریلوی ترمسی که در 1554 به عنوان اولین رمان پیکارسک منتشر شده است. رمانی درباره یک پسرک فقیر که در امپراتوری بزرگ اسپانیا بزرگ می­شود.

 

سیمون دوبوار

امروزه «جنس دوم» سیمون دوبوار، رمان­نویس، خاطره­نویس و فیلسوف فرانسوی، بیش از همه کتاب­هایش خواننده دارد. این گفتگو توسط مادلن گوبیل در دفتر کار دوبوار انجام شده است. او از هشت سالگی داستان می­نوشته است. با خواندن کتاب­هایی مثل «آسیاب کنار رودخانه» اثر جورج الیوت، که عمیقا بر او اثر گذاشت، دلش می­خواست نویسنده­ای باشد که کتاب­هایش خواننده داشته باشد و بر آن­ها اثر بگذارد. در کودکی عاشق خواندن آلیس در سرزمین عجایب،پیتر پن، آثار جورج الیوتو حتی رزاموند لیمن بود. رمان «جواب رد» او را کتاب متوسطی می­داند که دخترهای نسل او عاشقش بودند. نویسنده کتاب همه رویاهای دختران نوجوان را می­شناخت، یعنی پسرهای خوش­قیافه مرموز و از این جور چیزها. بعدها آثار خواهران برونته و ویرجینیا ولف را خواند؛ «اورلاندو» و «خانم دالووی». البته از «خیزابها» خیلی خوشش نیامد، اما کتابش را راجع به الیزابت برت براونینگ خیلی خیلی دوست داشت. خاطراتش را به اندازه این کتاب دوست نداشت. بیش از اندازه ادبی بود. جذاب ولی برای او بیگانه بود. کتاب «اتاقی از آن خود» را خیلی دوست داشت که درباره .ضعیت زنان صحبت می­کرد. ویرجینیا ولف یکی از زن­های نویسنده محبوب اوست. در زمان او معمول نبود که کتاب کسی را در جوانی چاپ کنند. بجز یکی دو استثنا مثل رادیگه که نابغه بود. خودش می­گوید که موقع نوشتن «مهمان» بی­شک تحت تأثیر همینگوی بوده است. چراکه او یک­جور سادگی در نوشتن و اهمیت چیزهای کوچک را در زندگی را یاد داد. موقع نوشتن «ماندرن­ها» شخصیت­ها و فضا را حول مضمون مشخصی خلق کرد و طرح داستانی کم­کم شکل گرفت. آثاری که مبتنی بر واقعیت نباشند،برایش جالب نبودند مگر انکه خیلی خیلی غیرمعقول باشند، مثل رمان­های الکساندر دوما یا ویکتور هوگو که یک­جور حماسه­اند. او «جنگ و صلح» تولستوی را می­پسندد که همه شخصیت­هایش برگرفته از زندگی واقعی­اند. به آثار بکت بیشتر از سایر نویسندگان رمان نو علاقه دارد. البته بسیاری از  آثار او تکرار حرف­هایی است که قبلا زده است. مثلا «بازی آخر» تکرار «در انتظار گودو» است، ولی به شیوه­ای ضعیف­تر. او می­گوید که همه بازی­های زمانی که در رمان نو هست، در آثار فاکنر یافت می­شود و اصلا او بود که این کار را به آن­ها یاد داد و خودش این کار را بهتر از همه انجام می­داد.

 

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 29 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

دانلود ناسینماگران سینمای ایران

دانلود ناسینماگران سینمای ایران

 

نقدی بر عملکرد کنونی
سینمای ایران

 

گفتگو با

مقداد رحیمی

(دانشجوی مستند ساز)

 

 

لینک دانلود فایل صوتی و تصویری این جلسه در

شبکه در انتهای افق

 

نوشته شده در تاریخ جمعه 27 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

کتاب­ها وشخصیت­های موثر بر نویسندگان

کتاب­ها وشخصیت­های موثر بر نویسندگان (2)

 

اسماعیل کاداره

 

اسماعیل کاداره در شهر گینوکاستر در آلبانی به دنیا آمد و بزرگ شد. شوشا گاپی در سال 1997 با او مصاحبه کرده است. او دن کیشوت را یکی از بزرگترین آثار جهان و نمونه اعلای ترکیب تراژدی بزرگ و گروتسک می­داند. او قلمرو فعالیت کلاسیک­ها را بسیار گسترده­تر و مقیاسشان را بزرگ­تر می­خواند که در آن­ها شخصیت میان اسمان­ها و زمین در حرکت است. به قول خودش: «محال است بتوان سرعت عمل و دید گسترده یک صفحه و نیم از کتاب دوم ایلیاد را در اثر یک نویسنده جدید یافت.» نظر او پیرامون «بیداری فینیگان­ها» این است که جویس در آن واقعا مدرنیست شد و موفق نبود. چراکه افراط کرد و هیچکس از آن کتاب خوشش نیامد. او از تراژدی­نویسان یونان، به خصوص آیسخولوس خوشش می­آید و حتی مقاله­ای « آیسخولوس یا بازنده جاودان» با عنوان نوشته است. او بین تراژدی یونان و آنچه در کشورهای استبدادی می­گذشت، شباهت­هایی می­بیند؛ مهم­تر از همه جنایت و مبارزه بر سر قدرت.

 

آیزاک باشویس سینگر

سینگر فرزند و نواده خاخام­هاست. در 1904 به در رادژیمین لهستان دنیا آمده است. هارولد فلندر با او مصاحبه کرده است. او معتقد است که اگر کسی سعی کند روانکاوی را در داستانش بیاورد، وحشتناک می­شود. بهترین نمونه­اش آلدوس هاکسلی بود که سعی کرد رمانی بر اساس روانکاوی فرویدی بنویسد. وقتی ده دوازده ساله بود، «ماجراهای شرلوک هولمز» اولین داستانی بود که خواند. چنان به نظرش معرکه امده که هنوز هم جرئت خواندن دوباره این کتاب را ندارد. چون می­ترسد مأیوس شود! او اگنان را نویسنده­ای درست و حسابی متعلق به مکتب قدیم می­داند که همه آثارش با تلمود و کتاب مقدس و میدراش در ارتباط است. نویسنده و شاعر ییدیش، آرون زایتلین را بسیار قبول دارد و شعرهای او را در ردیف شعرهای توماس هاردی می­شمارد.

 

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 26 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

عید غدیرخم خجسته باد

http://www.patoghkade.com/wp-content/uploads/2011/11/8aea11fada5941c0b57e3.jpg


غدیر، بارها اتفاق افتاده بود.

غدیر، نه تنها در حجه‏الوداع پیامبر، که بارها رخ داده بود؛ در دعوت «عشیره الاقربین»، در «لیله المبیت»، در غزوه «خندق».

غدیر، نه تنها در حجه‏الوداع پیامبر، که بارها شنیده شده بود؛ در «حدیث منزلت»، در حدیث «شهر علم»، در آیه‏هاى ولایت.

غدیر، تنها روزِی بعد از روز بعثت نیست؛ غدیر روز اسلام است؛ از صبح تا شب، تمام دقیقه‏هایش منطبق‏اند بر دقیقه‏هاى روز بعثت.


مقام معظم رهبری:

مسأله‌ى غدیر با این مضمون والا متعلق به همه‌ى مسلمانهاست، چون به معناى حاكمیت عدل، حاكمیت فضیلت و حاكمیت ولایت‌اللَّه است. اگر ما هم بخواهیم حقیقتاً از متمسكین به ولایت امیرالمؤمنین باشیم، باید خودمان و محیط زندگیمان را به عدل نزدیك كنیم.  

 

ما که از جور خوارج خسته ایم                              با علی عقد اخوت بسته ایم

     ما مرید ذوالفقار حیدریم                                    تا جهان باقیست یار رهبریم

در سر ما نیست جز عشق ولی                              یا علی و یا علی و یا علی

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 آبان 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

عید غدیر خم

http://www.isiribirjand.ir/Files/akhbar/ghadir89.jpg
ای غدیر خم که هستی روز بیعت با امام 
بر تو ای روز امامت از همه امت سلام 
از تو محکم شد شریعت، وز تو نعمت شد تمام 
ما به یاد آن مبارک روز و آن زیبا پیام

عید کمال دین , سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصایت و ولایت امیر المومنین علیه السلام بر شیعیان وپ یروان ولایت خجسته باد

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 24 آبان 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

کتاب­ها وشخصیت­های موثر بر نویسندگان

کتاب­ها وشخصیت­های موثر بر نویسندگان (1)

 

این بخش را برای علاقه مندان به دنیای نویسندگی می گذارم. ظاهر جذابی ندارد، اما نکات خوبی در آن است. با مرور همین سخنان با چندین نویسنده و کتاب تأثیرگذار آشنا خواهید شد:

 

وودی آلن

وودی آلن، کارگردان، بازیگر، نویسنده و نوازنده آمریکایی است که در عرصه طنز فعال است. ظاهرا در هر کاری سرک کشیده و اسم و رسمی برای خود دست و پا نموده است. او در مصاحبه با میچیکو کاکوتانی، ماکس شولمان را اولین نویسنده­ای دانست که خواندن آثارش او را به خنداندن انداخته است. «مسابقه گور خردوانی» را بامزه­ترین کتابش دانسته که طنزی ساده و روشن داشت. بعد از او، رابرت بنچلی و اس. جی. پرلمان را کشف کرد. از نظر او فیلم کمدی «روشنایی­های شهر» حرف نداشت. همین­طور بعضی از فیلم­های باستر کیتون و خیلی از فیلم­های برادران مارکس. از «متولد دیروز» خوشش آمد. «فروشگاه سر کوچه» و «دردسر در بهشت» محشر بود. «شیخ سفید» را یکی از بهترین فیلم­های ناطق می­دانست. از فیلم­های جدی لذت بیشتری می­برد؛ مثلا «همشهری کین» «دزد دوچرخه» «مهر هفتم» و «آرزوی بزرگ». بیشترین تأثیر را از برگمان و برادران مارکس گرفته است. البته از دیگران هم متأثر بوده است. به قول خودش: «به هیچ وجه از سرقت از آثار استریندبرگ، چخوف، پرلمان، ماس هارت، جیمی کنن، فلینی و نویسندگان برنامه­های باب هوپ احساس گناه نمی­کنم.»

 

پی. دی. جیمز

نویسنده­ای که «ملکه جنایت» لقب گرفته و پیشکسوت رمان­های ژانر کارآگاهی محسوب می­شود، پی. دی. جیمز انگلیسی است.  شوشا گاپی در سال 1994 مصاحبه جالبی با او انجام داده است. او در کتاب­خانه­اش مجموعه کامل صحافی شده «محاکمات مهم بریتانیا» را دارد که برایش مسحور کننده هستند. در سنین پایین شیفته­ی آثار جین آستین را می­خواند شد. مخصوصا کتاب دعا که زبان زیبایی داشت. به طور کلی طنز جین آستین و تسلط او بر ساختار داستان جذابیت خاصی برای وی ایجاد کرده بود. حتی اسم او را بر روی دختر دومش گذاشت که در یکی از سنگین­ترین بمباران­های لندن به دنیا آمد. بعدها کتاب­های جرج الیوت را خواند، ولی به اندازه آستین به او علاقه­مند نشد. او «میدل مارچ» را که نوشته الیوت بود، یکی از بهترین رمان­های انگلیسی می­داند. با آنکه بعدا آثار چالرز دیکنز را هم خواند و به نبوغ و استعداد وی پی برد، اما او را به عنوان نویسنده محبوب خود نپذیرفت. شخصیت­های زن او را واقعی نمی­دانست. اما برعکس او ترالوپ به خوبی از عهده روانشناسی زنان بر آمده است؛ مثلا در «آیا می­توانی او را ببخشی؟». رمان «آنطور که امروز زندگی می­کنیم» را می­توان رمان عصر نامید. به نظر او «اما»ی جین آستین داستان کارآگاهی بی­نظیری است که واقعیت روابط انسانی را در روایت گنجانده است. در این کتاب از قتل یا مرگ خبری نیست، با این حال رمان فریب و کشف است.

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 23 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

طلوع مهر رُخَت

طلوع مهر رُخَت

 

نه شعری، نه شعوری

همه لالی و کوری

نمانده از وعده­ها

بجز فراق و دوری

 

نه روشن شده فکری

نه دل زنده به ذکری

همه گنگی و گیجی

همه نار، نه نوری


...

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 22 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

خلاصه اى از زندگانى امام هادى علیه السلام(وی‍‍ژه میلاد امام هادی(ع))

http://dle.shiaha.com/images/hx5ibgu0mzffncg8nhv.jpg

حضرت امام ابوالحسن على النقى الهادى علیه السلام ، پیشواى دهم شیعیان ، در نیمه ذى الحجه سال 212 هجرى در اطراف مدینه در محلى به نام «صریا»(1)به دنیا آمد. پدر گرامیش حضرت جوادالائمه و مادرش بانوى فضیلت و تقوى سمانه مغربیه بود(2).

امام هادى علیه السلام درباره این بانوى بزرگوار چنین فرمود:

مادرم عارف به حق بود و اهل بهشت است . شیطان سركش به او نزدیك نمى شود و خداوند حافظ و نگهبان اوست و او در زمره مادران صدیقین و صالحان قرار دارد(3).

كنیه آن حضرت ابوالحسن است كه به آن حضرت ابوالحسن ثالث (سوم ) نیز گفته مى شود. در اصطلاح اهل حدیث و راویان شیعه ابوالحسن به طور مطلق حضرت امیرالمؤ منین على بن ابى طالب علیهماالسلام است و ابوالحسن اول حضرت امام موسى كاظم علیه السلام و ابوالحسن ثانى (دوم ) حضرت امام رضا علیه السلام است .

گاهى آن حضرت را نجیب، عالم ، فقیه ، ناصح ، طیب ، و مؤ تمن، مى گفتند. كه مشهورتر از همه هادى و نقى است .

چون آن حضرت و فرزندش امام حسن علیه السلام در سامرّا سكنى فرمودند و در محله عسكر بدین سبب آن بزرگواران به آن مكان منسوب شدند و عسكرى نام گرفتند. (4) . . .

http://www.rasekhoon.net/userfiles/Article/1389/09%20Azar/zz1980%20(1).JPG

نوشته شده در تاریخ جمعه 20 آبان 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

روز خشنودى و رضا

امام هادی
سپاس از نعمت ها

ابوهاشم جعفرى مى گوید: یك بار فقر شدیدى به من روى آورد، خدمت امام هادى علیه السلام شرفیاب شدم و چون اجازه دادند نشستم .

فرمود: اى اباهاشم ! شكر كدام یك از نعمت هاى خدا را كه به تو عطا فرموده ، مى توانى به جاى آورى ؟

من سكوت كردم و ندانستم چه بگویم .

امام علیه السلام خود فرمود: خدا به تو ایمان عطا كرد و به جهت آن بدنت را از آتش دوزخ بازداشت . خدا به تو صحت و عافیت عطا كرد و تو را بر اطاعت خود یارى فرمود. خدا به تو قناعت عطا كرد و بدین وسیله آبروى تو را حفظ نمود.

آنگاه فرمود: اى اباهاشم ! من به این مطلب آغاز كردم ؛ چون گمان مى كنم تو مى خواهى از كسى كه این همه نعمت به تو عطا كرده است نزد من شكوه كنى . من دستور دادم صد دینار طلا به تو بدهند، آن را بگیر(1).

 

روح خشنودى

شیخ طوسى رحمة الله مى نویسد: ابوموسى عیسى بن احمد بن عیسى بن المنصور گوید:

روزى خدمت امام هادى علیه السلام مشرف شدم ، عرض كردم : اى آقاى من ! این مرد - یعنى متوكّل - مرا از خود دور گردانید و روزى مرا قطع كرده و از من ملول شده است . من علت آن را فقط به واسطه آن كه از ارادتم به خدمت شما و ملازمت من به شما آگاه شده نمى دانم . پس هرگاه از او خواهشى فرمایى كه او قبول كند تفضل فرما و آن خواهش را براى من قرار ده .

فرمود: اى اباهاشم ! شكر كدام یك از نعمت هاى خدا را كه به تو عطا فرموده ، مى توانى به جاى آورى ؟

من سكوت كردم و ندانستم چه بگویم . . .

نوشته شده در تاریخ جمعه 20 آبان 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

از مشرق تا مغرب فرشتگان مسلح

امام هادی
جلسه عیش و نوش بهم ریخت

مسعودى در ((مروج الذهب )) مى نویسد:

به متوكّل گزارش دادند كه امام هادى علیه السلام در منزلش نامه ها و سلاح هایى دارد كه شیعیان قم برایش فرستاده اند و او تصمیم دارد بر دولت و حكومت متوكّل قیام كند.

متوكّل عده اى از ماموران ترك را به خانه حضرت اعزام كرد، آنان شبانه به خانه حضرتش هجوم آوردند و همه جاى خانه را تفتیش كردند و چیزى نیافتند. آنها امام هادى علیه السلام را تنها در اتاقى دیدند كه در به روى خود بسته و لباس پشمینه اى بر تن دارد و بر روى ریگ ها نشسته و به عبادت خداوند متعال و قرائت آیاتى از قرآن مشغول است.

امام هادى علیه السلام را با همان حال به نزد متوكّل بردند و به او گفتند: در خانه وى چیزى نیافتیم جز آن كه دیدیم رو به قبله نشسته و مشغول قرائت قرآن بود.

متوكّل كه مجلس شرابى تشكیل داده و نشسته بود، آن حضرت را بزرگ شمرد و تعظیم نمود و در كنار خود جاى داد و آن جامى كه در دستش بود به آن حضرت تعارف كرد(!!)

امام هادى علیه السلام فرمود: سوگند به خدا! هرگز گوشت و خونم با چنین چیزى آمیخته نشده ، عذر مرا بپذیر.

متوكّل عذر حضرت را پذیرفت و دست از او برداشت ، آنگاه گفت: شعرى بخوان .

حضرت فرمود: من كم شعر مى خوانم .

گفت : باید بخوانى . . .

نوشته شده در تاریخ جمعه 20 آبان 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

نافع ترین دوستى

امام هادی
دعا براى نوزاد پسر

ایوب بن نوح گوید:

طى نامه اى به امام هادى علیه السلام نوشتم : همسرم باردار است و از شما مى خواهم دعا كنید كه خداوند پسرى به من عنایت فرماید.

حضرت در جواب نوشتند: خداوند به تو پسرى عطا مى كند، نام او را محمد بگذار.

طولى نكشید كه صاحب فرزند پسرى شدم و نام او را محمد نهادم

.(1)

همچنین ایوب بن نوح گوید:

از قاضى بغداد و دشمنى او در آزار بودم . ناچار متوسل به امام هادى علیه السلام شدم و نامه اى به حضرتش نوشتم كه از جانب قاضى مورد اذیت و آزار هستم و به شما پناه آورده ام .

حضرت در جواب نوشتند: دو ماه دیگر از این غم خلاص خواهى شد.

چون شصت روز گذشت ، آن قاضى عزل شد و ظلمش به پایان رسید(2) . . .

نوشته شده در تاریخ جمعه 20 آبان 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()

دانلود جرقه های وال استریتی

دانلود جرقه های وال استریتی

رهبر انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جنبش “وال استریت” در آمریکا، آنرا مسئله مهمی خواندند و افزودند: اگر چه مقامات آمریکایی در ابتدا تلاش کردند تا این حرکت اعتراضی را کوچک نشان دهند اما اکنون مجبور به اعتراف شده اند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به سکوت چند هفته ای رسانه ها و مقامات آمریکایی در قبال جنبش اعتراضی “وال استریت” خاطر نشان کردند: مدعیان آزادی بیان بعد از آنکه مجبور به اعتراف به این حرکت اعتراضی شدند، با آن به شدت برخورد کردند و چهره واقعی آزادی بیان، حمایت از حقوق بشر و حمایت از آزادی اجتماعات در نظام سرمایه داری و لیبرال دموکراسی را نشان دادند.
ایشان با اشاره به دست نوشته های چندین هزار معترض در آمریکا که خود را نود و نه درصد و اکثریت ملت آمریکا معرفی می کنند ، افزودند : مردم آمریکا در واقع به حاکمیت اقلیت یک درصدی بر اکثریت نود و نه درصدی معترض هستند که مالیات و پول مردم آمریکا را هزینه براه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی میکنند.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی تواند ریشه های آن را از بین ببرد.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطر نشان کردند: ریشه های این حرکت در آینده آن چنان گسترش خواهد یافت که نظام سرمایه داری آمریکا و غرب را زمین خواهد زد.

بررسی ابعاد و جوانب
خیزش مردمی ایجاد شده
در ایالات متحده آمریکا
علیه نظام سرمایه داری

سخنرانی دکتر علی باقری

(معاون سیاست خارجی و امنیت بین الملل شورای عالی امنیت ملی)

لینک دانلود فایل صوتی این جلسه در

 شبکه در انتهای افق

 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 18 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

دانلود خواب پریشان هالیوودی

دانلود خواب پریشان هالیوودی

حضرت آیت الله خامنه ای در روز چهارشنبه با اشاره به نگرانی دشمنان از گسترش و الگو برداری این اندیشه سیاسی مستحکم و قابل اجرا (جمهوری اسلامی)، افزودند: به همین دلیل، دولت امریکا تلاش کرد، در بحبوحه گرفتاری‌های روزافزون خود و در اوج حرکت وسیع مردمی جنبش وال استریت، با سناریویی مسخره، جمهوری اسلامی ایران را به یک حرکت تروریستی مهمل، بی منطق و غلط متهم کند اما هر فرد صاحب منطق و اهل فن در دنیا، با دیدن این سناریوی مضحک، آن را رد کرد. ایشان تحت الشعاع قرار دادن جنبش وال استریت و فشار به جمهوری اسلامی ایران را از اهداف دولت امریکا در این سناریو سازی برشمردند و افزودند: آن‌ها قصد دارند، شریف ترین عناصر مبارز جمهوری اسلامی ایران را متهم به تروریسم کنند، در حالی که امروز، تروریست بزرگ در دنیا، امریکا است.

 

تحلیل و بررسی اتهام شیطان بزرگ
به جمهوری اسلامی ایران
مبنی بر تلاش برای ترور
سفیر عربستان سعودی در ایالات متحده

 

مصاحبه با مجتبی عرب مازار یزدی

(دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت دانشگاه شریف)

لینک شده در رجانیوز

 

لینک دانلود فایل صوتی و تصویری این جلسه در

شبکه ی در انتهای افق

 

http://dar-entehaye-ofogh.blogfa.com/post-168.aspx

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 14 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

یادآور نور سیزده آبان

یادآور نور سیزده آبان

 

چشم بر صفحه

این چه شوق آتش­ افروزی است؟

دل کنار نیل

این چه جوش و خروش خانمان­ سوزی است؟

چشمهایت شعله­ ی آتش به دامان آمریکاست

قلب موج­ خیز پرلهیبت، اسرائیل­ سوز است

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 10 آبان 1390    | توسط: مخف    |    | نظرات()

شهادت امام جواد(ع)

http://www.atynews.com/files/fa/news/1389/8/16/7043_944.jpg

تابوتی از نور به آسمان کاظمین نزدیک می‌شد و زمان، زمان وداع عالم خاک با فرزند افلاک بود؛

آری! کاظمین منتظر است با آغوشی گشوده تا جوان‌ترین ستاره دنبال دار امامت را از خاک تا افلاک دنبال کند و این حالتِ محزون خاک است که ملائک را به زاری نشانده

و اینک مائیم و ستاره‌های سوخته ای که همچو داغی بر آلاله‌های جوانِ دشت، ریخته اند...

http://dl.kar20.ir/2009/02/shahadat-ama-reza.gif

نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 5 آبان 1390    | توسط: Arg    |    | نظرات()
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات